W oczekiwaniu na wpływy z przewidywanych dotacji, przygotowujemy się do największego do tej pory skoku w remontowej historii pałacu. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to od 2019 będzie mieli już z górki.  Zakładamy  zakończenie rewitalizacji do 2027 r  !

Po  podpisaniu umów i wybraniu wykonawców  zjedzie do nas  40 osób do pracy. Szykujemy im miejsca warsztatowe , miejsca do spania i wypoczynku.

Przyjemną wiadomością było otrzymanie  30 tys eu dotacji z programu Euroglacensis na  badania pawilonu ogrodowego.

Próbujemy  też sił w następnym projekcie we współpracy z Urzędem Starosty w Jicinie .

Z naszej strony będzie to odnowa dziedzińca południowego  na cele  wystawowo - teatralne.

Na ten rok zaplanowaliśmy rozpoczęcie  wielopłaszczyznowych badań Pałacu, od archeologii, badań  konserwatorskich,  do badań z zakresu historii  i historii sztuki włącznie.

Mieliśmy kilka wizyt dawnych mieszkańców Gorzanowa. Otrzymaliśmy wsparcie finansowe i wspaniały prezent. Rodzina , zmarłego kilkanaście lat temu wybitnego niemieckiego rzeźbiarza Egino Weinerta, sprezentowała nam  rzeźbę w brązie postaci św. Jerzego ze smokiem - Patrona naszego pałacu

Po raz drugi gościliśmy aktorów, tancerzy muzyków związanych z wrocławskim Studiem Matejki. Tym razem  było to duże międzynarodowe wydarzenie, dziejące się w wielu pomieszczeniach gorzanowskiego pałacu. Emocjonalne, ekspresyjne sceny  w pałacowych wnętrzach i parku zrobiły wrażenie. Pokazały możliwości pałacu i drogi  przyszłych działań artystycznych

Mamy coraz więcej wizyt turystów. Większa część trafia do nas przypadkowo.

Część  inspirowana internetem lub przewodnikami. Inni, takich jest najwięcej,  to osoby , które wizytują nas  po raz kolejny, chcąc sprawdzić  czy jeszcze zapał nam nie opadł i czy wszystko idzie w dobrym kierunku.  Jesteśmy wspierani  ciepłym słowem i drobnymi datkami .

Oprowadzanie po pałacu pełni ważną rolę. 

Przeglądamy się w oczach zwiedzających. Reakcje są dla nas często inspiracją i motywacją do działania,  szczególnie w chwilach zwątpienia.

.

top