To był dla nas najtrudniejszy rok od 2012 roku , kiedy to rozpoczęliśmy prace ratunkowe w Gorzanowie. Po raz pierwszy nie dostaliśmy wsparcia z Ministerstwa Kultury. Mamy nadzję że to nie nowy tręd, ale drobna wpadka .Tak jak u naszych przyjaciół w zamku Sarny , ocena merytoryczna  była bez zarzuta , ale strategicznie okazało się, że nasze Pałace nic nie warte. Może nowy rok będzie  pomyślniejszy ? .

Urząd Marszałkowski i Gmina Bystrzyca Kłodzka wsparły nas łącznie kwotą 20 i 15 tys zł na rekonstrukcje pałacowych okien / a mamy ich ponad 400 szt /. Na imprezy artystyczne otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego łącznie 12 tys zł . Wydarzenia artystyczne były naprawdę na dobrym poziomie.

Nieoczekiwanie miłą niespodzianką, jest to, że  do skrzyneczki ze zbiórki publicznej i darowizn od naszych cudownych sympatyków wpłynęlo blisko 80 tys. zł. To było bardzo mocne wsparcie.  Dokładne rozliczenie finansowe podamy w styczniu.

Dotacja z Funduszy Unijnych była najpiękniejszą wiadomością mijającego roku.

Ale oczekiwanie na podpisanie umowy i rozpoczęcie prac ,kosztowało nas  wiele siwych włosów.

Z zaplanowanych dwóch lat na remont teatru i skrzydła zachodniego pozostało nam  efektywnie osiem miesięcy.    Jeżeli nam się uda/ a na pewno się uda !/,  to we wrześniu zapraszamy wszystkich sympatyków do Gorzanowskiego  Teatru na premierę.

Wstrzymywaliśmy konie przez pół roku z nadzieją , że to już za chwilkę .W tym czasie zajęślimy się budynkiem bramnym. Naprawiliśmy dach i uruchomiliśmy  nowe pokoje . Mamy też nowe powierzchnie wystawowe i koncertowe.

Umowy podpisane , zaliczka  w drodze. Ruszamy !

Nowy rok powinien być wspaniały, ale boimy się wszystkiego . Czy damy radę z terminem ukończenia prac ,jakie będą efekty  działań konserwatorskich. Skąd pracownicy i czy wykonawca da radę, a ceny materiałów nie poszybują zbyt mocno w górę. Czy damy radę pilnować dokumentów i trudnych zasad narzuconych przez Fundusze Unijne .

Cóż - nie ma pieniędzy -problem. Są pieniądze też problem.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim za wsparcie w trudnych chwilach i wiarę w to, że się uda .  Prosimy o to samo w 2018 roku.

top